Дома Тагови брза чоколадна торта

Таг: брза чоколадна торта

ЛЕСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО 3 ЈАЈЦА: Најдобриот современ рецепт со сочна...

Чоколадна торта која се подготвува многу слично како познатиот старински колач „Кох“ со преливање на млекото. Ова е чоколадна верзија и веруваме дека многу...

СОЧНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Кралска верзија, 30 минути работа, сите ја посакуваат,...

Чоколадна торта која не е како секоја друга. Овој рецепт е посебен и секој пат тортата ми излегува многу сочна. Не знам, но веројатно...

Никогаш не сум јадела повкусна торта, без печење и без кондензирано...

Оваа торта е целата во крем, па кога ќе ја вкусите веднаш ви се полни целата уста во преубавиот вкус. Лесна е и не...

Чоколадна торта без готвење на филот и без маргарин, многу вкусна...

Чоколадна торта која се прави за празници, родендени и други прослави. Многу е вкусна и не бара многу внимание и долго седење во кујната....

Ова беше највкусната чоколадна торта со лешници која денес ја јадев:...

Оваа чоколадна торта со лешници ќе ве воодушеви и сигурно ќе побарате уште неколку парчиња, бидејќи нема да сетите кога сте се прејале. Јас...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 МИНУТИ: без јајца, повкусна не...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

ТОРТА ЗА 1 МИНУТА БЕЗ ЈАЈЦА: сè се меша одма, а...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

НЕЖНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА, ЗА 5 МИНУТИ СЕ ПОДГОТВУВА: Лесна, сочна и...

Оваа торта може да ја приготвувате за родендени и други свечени пригоди, многу едноставно се приготвува, а многу е нежно. Но, ако ја испечете...

ПОЛОВИНА ТОРТА ЈА ИЗЕДОВ САМА: многу деликатно и без печење

Ваква вкусна торта не сум јадела одамна. Која ја направив си исеков едно парче и премногу ми се заслади, па така ја изедов половина...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОPЕВИ, без брашно, 15 минути време

Многу вкусна чоколадна торта од која само од изгледот ќе ви потечат лиги. Се подготвува многу брзо и се пече само 20 минути. Рецептот...