Дома Тагови брза чоколадна торта

Таг: брза чоколадна торта

Брзо и без печење: Врвна чоколадна бисквитна торта готова за 30...

Фото и рецепт: Мак63 Фина и едноставна кремаста и чоколадна торта со две креми: Едната се прави со чоколадно млеко и чоколадо, а втората со...

Чудо од колач направено како торта – многу брза и лесна...

Фото и рецепт: Мартина Блажевиќ Потребни состојки: 4 јајца 100 г шеќер 200 г путер 150 г квалитетно чоколадо за готвење 4 лажици остро брашно ½ прашок за печиво за крем: 500 мл...

Чоколадно лудило од колач за 10 минути кој не се пече...

Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 100 г мелени ореви или лешници 1 лажица шеќер во прав ако бисквитите не се доволно слатки 1 ванилин шеќер 60 г растопен...

Чоколадна торта: 10 минути, 1 сад, неколку состојки, се јаде и...

Ова е торта која сигурно нема да ја направите само еднаш. Толку ќе ви се допадне што ќе ја приготвувате многу често и за...

Без печење и без премногу труд: наједноставната бисквитна торта на светот...

Штом ја изедете првата торта, веднаш ќе посакате да направите и втора! Потребни состојки: 1 литар млеко 3 лажици какао 6 лажици пченкарен скроб (нишесте) 150 г шеќер 100 г...