Дома Тагови брз колач со бисквити и пудинг

Таг: брз колач со бисквити и пудинг

НАЈЛЕСНАТА ТОРТА ШТО СУМ ЈА НАПРАВИЛА: Ви требаат бисквити, пудинг и...

Рецептот го добив пред 5 години кога при една пригода имав можност да ја пробам тортата за првпат. Бев воодушевена од вкусот и прашав...

ИМА ВКУС НА КРЕМАСТАТА РЕСАНА-БИСКВИТ: едноставен колач со пудинг и кекси,...

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...

ТУТИ ФРУТИ: Нема потреба од печење, кремаст и многу лесен за...

Постојат безброј рецепти за брзи колачи чија постапка е редење на кекси и крем, но во ова море некои рецепти сепак се издвојуваат. Рецептот...

Чоколаден колач готов за 15 минути без маргарин и без печење,...

За да го приготвите овој колач потребен ви е еден тенок калап кој ќе го обложите со проѕирна фолија, бисквити, пудинг, млеко и шеќер...