Дома Тагови бременост

Таг: бременост

Млади фиданки од дива капина – вкусни и лековити: за црева,...

Фото: Изолда Семера Пролетта е време на млади фиданки кои се вкусни и се јадат приготвени на најразлични начини. Со нож им се отстрануваат евентуалните...

Третман на уринарни инфекции при бременост

Асимптоматската бактериурија е состојба при која има присуството на бактерии во урината. Тоа е состојба во која уринската култура открива значителен пораст на патогени,...

Ако сме плод на ГРЕШКА при зачнувањето – ВАКОВ ќе ни...

Доколку по грешка или од невнимание сте забремениле, тоа дете ќе се чувствува несакано, недобредојдено, грешка на природата... Од самиот почеток на мејозата, суштеството...

Да им се сотре семката: како да препознаете дека неплодноста е...

Кај некои жени се случува потполно да им изостане менструацијата или таа да биде многу оскудна, да трае само ден или два, иако тие...

Тест за бременост може да се направи со паста за заби

Како да знам дека сум бремена? Ова прашање буди страв од непланирана бременост, а често се јавува токму кога класичниот тест за воопшто не...

Како изгледа да бидеш бремена во Данска

Данска е една од најповолните европски земји кога се работи за бременост, и воопшто – создавање на семејство. Данскиот државен систем прави што сé...

И за мажи и за жени, лекува импотенција а жените полесно...

Благодарение на моќното хормонално дејство, шатавари ги подмладува женските репродуктивни органи, ја зголемува лактацијата и помага кај импотенција. Шатавари (lat. Asparagus racemosus) е билка ползачка,...

Доколку ги чувствувате овие симптоми: Или сте бремени, или ве “стига”...

Симптомите како што се зголемен апетит, чувствителни гради и раздразливост, најчесто ги препишуваме на ПМС, но многу слични појави се јавуваат и во текот...

Овие симптоми ќе ви укажат дека сте бремени, многу порано пред...

Симптомите како што се зголемен апетит, чувствителни гради и раздразливост, најчесто ги препишуваме на ПМС, но многу слични појави се јавуваат и во текот...

Кристина се чешала насекаде по телото – еден коментар на фејсбук...

Кристина се чешала до крв, а еден коментар на ФБ и ги спасил нејзиниот и животот на бебето -Еден пријател на Фејсбук и’ кажал дека...