Дома Тагови боров сируп

Таг: боров сируп

РЕЦЕПТ ЗА БОРОВ МЕД СТАР 100 ГОДИНИ: Ми го откри служител...

„Поминати се повеќе од 20 години откога знам за боровиот мед, а рецептот ми го откри еден служител на манастирот во Матка. Тој го...

Сируп од борови иглички за лекување на кашлица, бронхитис и силен...

Поради големата количина на витамин Ц, производите од борови иглички може да се користат како превентива против настинка и грип во текот на целата...

СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Се искашлува слузта и се...

Од здравјето и капацитетот на белите дробови зависи целокупното здравје на организмот, бидејќи преку нив телото се снабдува со многу потребниот кислород. Белите дробови...

БОРОВ МЕД: Еден од најдобрите природни лекови за бронхит на бели...

Време е за берење на млади борови иглички. Имено, во месец мај кога започнува да буи вегетацијата, на боровите се појавуваат млади пупки кои...

Го спречува изумирањето на мозочните клетки, лекува артерии – тинктура која...

Многумина сметаат дека овој лек ги лекува кр-вните садови кои го исхрануваат мозокот, ја зголемува нивната еластичност и нивниот тонус, го намалува кр-вниот притисок...

Сируп од бел бор против кашлица, бронхит, астма – најдобриот природен...

“Првпат го добив од бившите соседи на моите родители. Слушнале како моите деца, астматичари кашлаат по цела ноќ. Следниот ден ми дадоа сируп и...

Еден од најдобрите народни лекови за бронхит на бели дробови –...

Време е за берење на млади борови иглички. Имено, во месец мај кога започнува да буи вегетацијата, на боровите се појавуваат млади пупки кои...

Боров мед и сируп направен со млади иглички е одличен лек...

Сируп против кашлица и отечено црвено грло Видов дека објавувате разни природни рецепти, па се надевам дека некому ќе помогнам со овој природен сируп. Идеален...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"