Дома Тагови боров мед за искашлување

Таг: боров мед за искашлување

НАПРАВЕТЕ ГО ОВА СО ТЕГЛАТА И ЌЕ ОТКРИЕТЕ ДАЛИ МЕДОТ Е...

Последниве години во продажба може да се најде сè повеќе „лажен мед“, односно производ кој само изгледа како „вистински“, но всушност е направен од...

Пчеларот Чедо објасни: „Само вака се прави боров мед за лекување...

Многумина собираат млади борови иглички за да направат боров мед, но се чини дека најефикасниот е набраниот од сибирски бор, кој се смета за...

РЕЦЕПТ ЗА БОРОВ МЕД СТАР 100 ГОДИНИ: Ми го откри служител...

„Поминати се повеќе од 20 години откога знам за боровиот мед, а рецептот ми го откри еден служител на манастирот во Матка. Тој го...

Сируп од борови иглички за лекување на кашлица, бронхитис и силен...

Поради големата количина на витамин Ц, производите од борови иглички може да се користат како превентива против настинка и грип во текот на целата...

БОРОВ МЕД: Еден од најдобрите природни лекови за бронхит на бели...

Време е за берење на млади борови иглички. Имено, во месец мај кога започнува да буи вегетацијата, на боровите се појавуваат млади пупки кои...

Сируп од бел бор против кашлица, бронхит, астма – најдобриот природен...

“Првпат го добив од бившите соседи на моите родители. Слушнале како моите деца, астматичари кашлаат по цела ноќ. Следниот ден ми дадоа сируп и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"