Дома Тагови бомба шампита

Таг: бомба шампита

Бомба шампита: Сите ми го бараа рецептот, оди сè по 11

Фотографија и рецепт на Адвија Сисиќ. Ова е највкусната шампита што некогаш сте ја пробале. Потребни состојки: 11 жолчки, 11 лажици шеќер, 11 лажици масло, 11 лажици млеко, 11 лажици брашно, малку...