Дома Тагови боемска торта со чоколадо

Таг: боемска торта со чоколадо

БОЕМСКИ КОЦКИ: Домашен хит колач кој може да ја замени и...

Боемските коцки се еден од моите омилени колачи. Не е познато потеклото на нивниот назив, дали потекнуваат од древна Бохемија (денешна Чешка) или пак...

БОЖИЌНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Многу кремаста и сочна, нема...

Чоколадната торта е една од најпосакуваните за Божиќ, особено кога завршуваат посните денови. Направете си ја оваа богата и боемска торта со многуслоен фил...