Дома Тагови билка латинче

Таг: билка латинче

ЧАЈ И ТИНКТУРА ОД ЛАТИНЧЕ: Природен експекторанс за белите дробови и...

Во народната медицина, Латинката (Лази Бубе) е многу лековито растение. Нејзиниот ефект е познат по олеснување на искашлување на слуз и исфрлање на вишокот...