Дома Тагови без масло

Таг: без масло

Крофнички од рерна без масло и пржење, а вкусни и меки...

Прекрасни, премекички, со мирис на цимет, едноставни, без масло и пржење, а со самото тоа и поздрави... Потребни состојки: 40 г свеж квасец или 10...