Дома Тагови банани

Таг: банани

Јадев банани со топла вода и ослабев 18 кг: За една...

Еден Јапонец по име Хитоши Ватанабе напишал книга на тема “Како ослабев 18 килограми благодарение на бананите”. Самиот ја осмислил оваа диета лично за себе,...

Тест: Која од овие 7 банани на прв поглед би ја...

Кога ги јадеме бананите, една од главните причини е затоа што се надеваме дека освен што ќе уживаме во нејзиниот пријатен вкус, дека ќе...

Еве што се случува со мозокот и стомакот доколку изедете 3...

Дали знаевте дека изедете најмалку три банани дневно, може значително да го намалите ризикот од мозочен или срцев удар? Според британските и италијанските научници, треба...

Јапонски тајни методи за младешки изглед и откако ќе наполните 50

Освен нега на кожата од лицето и целото тело (рецепти подолу), Јапонците особено внимаваат на квалитетниот сон. Потребни состојки: 1 банана 1 лажичка цимет 1 лажичка мед 1 чаша...

Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само...

Многу вкусен ролат, лесен и едноставен. Потребни состојки: 350 мл вода 150 г маргарин 50 г чоколадо 4 лажици какао 100 г суво грозје 2 лажици рум 100 г желе бонбони 450 г...

Вкусен и лесен за приготвување: напиток кој за 3 дена ќе...

Овој напиток помага при кашлица, настинка, грип, бронхтис, несоница. Кога кашламе тоа е знак дека нашиот респираторен систем се бори против страни тела, па со...

ЕДНОСТАВНА БАНАНА СПЛИТ ТОРТА

Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 2 лажици какао 10 лажици ореви 3 лажици брашно 1 прашок за печиво За фил: 7 жолчки 700 мл млеко 2 пудинзи од ванила или банана 4 банани 300...

МАЧКИНИ ОЧИ: извонреден ролат

Многу вкусен ролат кој го приготвувам со години. Потребни состојки: 7 јајца 100 г + 7 лажици шеќер (кристал) 15 лажици брашно (тип 550) 7 лажици + 100 г...

Превкусен колач со банани готов за 10 минути

Потребни состојки: 300 г бисквити 3 пудинзи од ванила 9 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер/маргарин 1 ванилин шеќер 4 лажици кисела павлака 4-5 банани 200 мл слатка павлака Постапка: Издвојте малку од...

Брзи обланди, еден од најубавите рецепти

Потребни состојки: 2 листа обланди 8 крем-банани Фил: 500 г шеќер 200 мл вода 250 г путер/маргарин 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 250 г мелени ореви Постапка: 1.Во шерпа ставете вода и шеќер,...