Дома Тагови баклава со млеко

Таг: баклава со млеко

Турските домаќинки вака ја заливаат баклавата, не користат шеќерен сируп, а...

Оваа баклава ќе ве воодушеви со својот вкус. Искусните домаќинки користат една состојка и во тоа се крие целата такна на оваа вкусна баклава....

ЛАДНА БАКЛАВА: Се прелива со млеко и се наросува со какао,...

Една од омилените баклави е таканаречената „ладн баклава“ која има совршена комбинација од млеко, какао и ореви или ф‘стаци. Секој што ја пробал побарал...