Дома Тагови баклава со јаболка

Таг: баклава со јаболка

ПОСНА ПИТА БАКЛАВА: Неодоливо сочна, вкусна и мирисна, секоја бара уште...

Ова е еден од оние колачи кои ве освојува со првиот залак. Кога ќе го гризнете тој е толку многу сочен, вкусен и мирисен,...

СОЧНА ПИТА-БАКЛАВА СО ЈАБОЛКА: За 20 минути, се приготвува со готови...

I РЕЦЕПТ – Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со готови кори. Многу вкусна пита со фил од јаболка и...

СОЧНА ПИТА СО ЈАБОЛКА: За 20 минути, се приготвува со готови...

I РЕЦЕПТ – Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со готови кори. Многу вкусна пита со фил од јаболка и...

Сочна пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува...

I РЕЦЕПТ - Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со готови кори. Многу вкусна пита со фил од јаболка и...

Штрудла-баклава со јаболка и готови кори, толку е убава и вкусна...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева – штрудла баклава. Потребни состојки: 500 г готови кори 1 кг јаболка излупени и изрендани 150-200 г шеќер 150 г маргарин/путер 2 лажици цимет масло за...

Пита-баклава со јаболка, домашно благо за сите годишни времиња

Фото и рецепт: Марина Станојевиќ Пита со јаболка: Домашно благо за сите годишни времиња, за сите возрасти. Од обичната пита се разликува по тоа што...

Баклава со јаболка, поубава не сте јаделе

Фото и рецепт: Ариана. Потребни состојки: 500 г готови кори, 7-8 јаболка со средна величина, 10 големи лажици шеќер за јаболката, 1 ванилин шеќер, по желба цимет за јаболката, 3...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"