Дома Тагови баклава колач

Таг: баклава колач

Вкусна баклава, се мери со чаши, едноставна и брза

Баклава колач со мерки на чаша – готова за 30 минути Потребни состојки: 4 јајца 2 шолји шеќер 1 шолја масло 1 шолја млеко 1 шолја гриз 1 шолја остро брашно 2...

Македонски колач: додека го печете цела куќа мириса, а за вкусот...

Мајка ми одамна го прави за посна слава, но јас го правам и во обични денови зошто е многу сочен, мирисен и ароматичен. Дома...

Баклава колач со мерки на чаша – готова за 30 минути

Потребни состојки: 4 јајца 2 шолји шеќер 1 шолја масло 1 шолја млеко 1 шолја гриз 1 шолја остро брашно 2 шолји мелени ореви За шербет: 500 мл вода 2 шолји шеќер Постапка: Пенасто изматете ги...