Дома Тагови бајадера брза торта

Таг: бајадера брза торта

Бајадера торта – исклучителна комбинација од плазма, лешник и чоколадо

Бајадера тортата припаѓа во редот на класичните торти кои често се правеле, но сега се малку подзаборавени. Време е да се врати овој рецепт...

БАЈАДЕРКА: Толку лесен, брз и едноставен рецепт, за толку многу вкусен...

Ова не е вистинска бајадера, па затоа ја нарековме Бајадерка, но затоа пак, е вистинско освежување. Без печење, многу брзо се приготвува, се лади...