Дома Тагови бадеми

Таг: бадеми

КРЦКАВИ КОЛАЧЕНЦА СО БАДЕМИ: Ќе ви одземат најмногу половина час, а...

Ако барате некој лесен и едноставен рецепт за мини колачиња со кои сакате да се засладите додека го пиете кафето, тогаш сте на вистинското...

Вака се прави алкална вода за намалување на холестерол и зајакнување...

Овој напиток кој се приготвува во домашни услови е исклучително cилен. Бадемите се здрави затоа што се богати со витамин Е, цинк, магнезиум и...

ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ И ГО ШТИТИ СРЦЕТО: Сепак треба да се...

Богат извор на флавоноидни антиоксиданси, витамин Е, магнезиум, калциум, растителни влакна и квалитетни протеини – затоа не е чудно што бадемите се неопходни за...

ПОТОПЕТЕ БАДЕМИ ВО ТОПЛА ВОДА И ДОДАЈТЕ СОЛ: Следното утро изедете...

Овие јаткасти плодови имаат силно дејство врз човековото здравје ако ги користите на овој начин. Бадемите се преполни со витамини и минерали, па затоа...

Потопете 4 бадеми во чаша вода: Напитокот е исклучително силен и...

Напоменуваме дека напитокот приготвен од бадеми е исклучително силен… Досега важеше правилото дека бадемите треба да се потопат во вода, а следниот ден да...

Напиток од 2 состојки – се пие на гладно за стомачни...

Калиумот е еден од седумте есенцијани макроминерали кои треба да се внесуваат секојдневно, во релативно високи количества – најмалку 100 мг дневно. Калиумот им...

Сега најважно е да ги јадете овие 10 намирници за да...

Имуниот систем претставува нашиот одбранбен механизам против сите несакани инфективни заболувања (предизвикани од различни микроорганизми), но и малку поопшто. Тоа е нашиот одбранбен систем...

Лек за една од најдосадните бактерии: Ешерихија коли-запишете си го, проверено...

Овој лек ни го испрати нашиот редовен читател Миле Силјановски од Скопје. Бактеријата ешерихија коли може да биде упорна, а нејзиното лекување долготрајно. Потребни состојки: 5 бадеми...

Бадеми потопени во вода лечат: холестерол, притисок, дебелина, коски и зглобови

Традиционалната кинеска медицина вели дека е многу важно за бадемите преку ноќ да се потопуваат во вода, а потоа наутро да се изедат излупени. Бадемите...

РАФАЕЛО ТОРТА за 25 минути – за неа велат дека е...

Дали сакате да ги восхитите гостите кои го сакаат кокосот или да се почестите себеси и своите најмили? Со оваа торта од кокос нема...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"