Дома Тагови бадеми

Таг: бадеми

Болката во колено поминува од овој лек, а за неколку дена...

Со текот на времето нашите зглобови се трошат бидејќи доаѓа до намалување на апсорпцијата на хранливите материи, а понекогаш и поради спортски повреди. Овие...

Превкусна алва со бадеми – потребни се само 3 состојки!

Потребни СОСТОЈКИ: 350 г сирови бадеми 1 шолја кафеав шеќер ½ парчиња лимон ПОстапка: Бадемите оставете ги некое време во вода за полесно да ги излупите. Се лупат бадемите, се...