Дома Тагови алкохол

Таг: алкохол

Како до совршено чисти прозори – не ја правете оваа грешка

Миењето прозори за многумина претставува вистинска мака, а белите траги и дамки кои остануваат после тоа не се воопшто убава глетка. Ако сакате брзо...

Имате подуен стомак и гасови? Можеби имате премногу бактерии – SIBO

Според некои статистики и истражувања помеѓу 5 и 15% од населението кои се сметаат за здрави – имаат SIBO. Покрај тоа, 8 до 10...

Стари сте толку колку што ви е старо срцето – калкулатор...

На почетокот од годинава беше поставен онлајн калкулатор за пресметка на староста на вашето срце. Оваа алaтка беше поставена на сајтот на британското Министерство за...

Имам 78 години и не можев да одам – овој лек...

“Имам 78 години и не можев ниту да одам. Тогаш започнав да ја нанесувам оваа смеса на зглобовите и болните коски. Ми се промени животот!...

ЗА ДА ВИ БЛЕСНЕ КУЈНАТА: Еве како најлесно да ги исчистите...

Масните наслаги на работните површини во кујната се "ноќна мора" за секоја домаќинка. Хемиските средства кои се продаваат во продавниците се скапи и најчесто...

Имате ли дупки во стомакот? Тоа може да биде причина за...

Кога вашиот организам е здрав, има моќна армија која го брани од можни грешки и инвазија од страни тела, како што се вируси, бактерии...

Заборавете на сите испробани методи – Икањето најдобро се сопира со...

Заборавете на „задржување на здивот“, пиење на мали голтки вода, туку набавете го овој алкохолен пијалак! Икањето не е болно, но е доста непријатно, особено...

Што ќе се случи со вашето тело ако 3 месеци не...

Кога ќе се откажете од алкохолот, крвните елементи се обновуваат во рок од три месеци, па ќе се чувствувате многу полетно и поздраво. ​ Што му...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"