Дома Тагови алкохол

Таг: алкохол

Ако сте се прејале и препиле, земете детокс-лимонада со активен јаглен:...

Штом еднаш ќе ја вкусите, редовно ќе си ја користите! Оваа лимонада врши детокс на организмот: има способност да ги впива сите токсини од организмот,...

Болки кои не смеат да се игнорираат: од десно – жолчно...

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Ви се крева коса од валкан шпорет? Направете го ова и...

Ниедна домаќинка не сака да го чисти шпоретот. Хемиските средства кои се користат за оваа намена се многу токсични и иако се користат заштитни...

Испробан лек за груби и испукани пети, дланки, калуси на стапала...

Ова е одличен рецепт за груби дланки, испукани пети, калуси на стапалата и грди нокти на нозете. Делотворен е и проверен а потребни ви...

Виновникот е само еден: цироза на црн дроб, сообраќајки, самоубиства и...

-Повеќе од 3 милиони луѓе умираат поради претерана консумација на алкохол, а повеќе од три четвртини од овие луѓе се мажи. Ова значи дека...

Рецептот на баба ми за болни нозе и артритис

Оние кои пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите! Кога модерната медицина не може да помогне, најдобро е да...

Податок кој отрезнува! Откриено е колку точно чаши алкохол организмот може...

Повеќе од 100 милилитри алкохол седмично е опасно по здравјето, наведуваат епидемиолозите и експертите за јавно здравје во студијата објавена во медицинското списание „Лансет“. Тоа...

Лек кој прави чудо! Лекува проширени вени, волчјо око и испукани...

Кога говориме за стапала и нозе, веднаш не асоцираат на сува кожа и испукани пети кои се најчест проблем. Погрешни чевли, недостиг на нега...

Мојата сосетка има најубаво испрани алишта – ја користи оваа тајна...

Перењето алишта обично не е нешто во кое уживаме, но секако мораме да переме. Сигурно нема ништо полошо од закоравени дамки кои едноставно не сакаат...

Како да се излечи воспаление на грло за еден ден

Еве уште еден проверен, едноставен, но многу ефикасен рецепт од руската традиционална медицина, за лекување на воспалено грло и ангина. Потребно е: ​ 1 поголемо цвекло и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"