Оние кои пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите!

Кога модерната медицина не може да помогне, најдобро е да побараме помош од старите природни лекови.

Ако ја прашате вашата баба што користи за лекување на болки во зглобови, таа веројатно ќе ви каже дека има еден “магичен” рецепт како овој народен лек за регенерирање на коските.

Доколку ве болат нозе, грб или имате некоја стара повреда, само помешајте неколку состојки и направете го овој природен лек за отстранување на болките, кој помага и во лекување на артритис, остеоартритис и сите други болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите.

Потребни состојки:

  • 300 мл алкохол 70%
  • 100 мл повидон јод
  • 10 таблети аспирин (300 мг)

Постапка:

Измешајте го алкохолот со повидон јод и додадете здробени таблети аспирин. Промешајте и оставете на темно место да отстои 21 ден. Потоа можете да го користите лекот во вид на облози или да го втривање на болните места.