Дома Тагови Алкалоид

Таг: Алкалоид

Масовна крводарителска акција во „Алкалоид“ по повод Светскиот ден на...

Со масовен настан за крводарување по повод 14 јуни – Светскиот ден на крводарителството – „Алкалоид“ ја продолжува петдецениската традиција на организирање крводарителски акции...

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели 40 нови стипендии за учебната 2021/2022

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ четиринаесетта година по ред доделува стипендии за студенти на Фармацевтскиот и на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од...

Празниците се време за подарување, а љубовта е најголемиот подарок! Бекутан...

Оваа празнична честитка, спакувана во прекрасно видео со јунаците од Дајте музика е чиста љубов од нас за сите генерации! Sвона ѕвонат од љубо,...

Алкалоид предупредува: Се појавија фалсификат средства за дезинфекција (ФОТО)

Би сакале да ве известиме дека на пазарот се појавија производи што претставуваат фалсификати на средствата за дезинфекција произведени од „Алкалоид“ - Ecosal® и...

Компанија за пример – Алкалоид ги намалува цените и донира 200...

Веќе две недели компанијата „Алкалоид АД Скопје“ функционира во извонредно турбулентни услови. Се бориме за обезбедување залихи на производи кои не ни се примарна...

Алкалоид со информацијата до јавноста: Нема да дозволиме прекин во снабдувањето...

Соопштение до јавноста од Алкалоид АД, Скопје: Компанијата „Алкалоид АД Скопје“ во моментов работи со максимална искористеност на своите производни капацитети и човечки ресурси кои...

Фондацијата ,,Трајче Мукаетов” дванаесетта година по ред додели стипендии

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ дванаесетта година по ред, доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје....

„Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 21%, раст на консолидираната...

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – јуни 2019 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот...

Огромен раст на “Алкалоид“ во првиот квартал од 2019 година

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2019 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот...

Алкалоид ја проширува програмата за практиканство и во средните училишта

По успешната имплементација на програмите за практиканство со четири факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, „Алкалоид АД Скопје“одлучи соработката од овој вид да...