Дома Тагови акупунктурни точки

Таг: акупунктурни точки

Притиснете ја оваа точка пред спиење и ќе заспиете како бебе

Ако имате проблем со заспивањето и ве истоштува несоницата, тогаш овој „трик“ кој го покажа популарниот акупунктурист, може да ви помогне. Сигурно сте слушнале...

Кинески традиционален метод на лекување: Сè започнува и завршува во вашите...

Кинеската традиционална медицина тврди дека целиот наш организам се наоѓа на дланките и стапалата. Су Џок претставува лекување по рефлексни точки кои се наоѓаат на...