Дома Тагови ајвар

Таг: ајвар

Најбрзиот ајвар без печење, без лупење, без пржење – сите што...

Не ја фотографирав постапката, бидејќи да бидам искрена, не го правев јас. Мојата свекрва има пиперки во бавча и досега сигурно има направено 4-5...

Шарен солен ролат…Има доста слични рецепти, но овој е најдобриот!

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици брашно 3  лажици вода 3 лажици млеко 1 прашок за печиво 1 лажичка сол за црвена кора додадете 2 полни лажици ајвар за зелена кора додадете 500...

Не е добра туку совршена солена торта – многу е вкусна!...

Потребни состојки: 1 пакување кори за розен торта За фил: 500 г фета сирење 150 г софт маргарин 100 г крем сирење 200 г кисела павлака 3 супени лажици ајвар 500 г...

Најсочната ЛЕБ ТОРТА – без печење

Потребни состојки: 3 пакувања тост леб 600 г кисела павлака 350 г мајонез 200 г шунка 150 г ајвар 8 јајца (5 во рецептот, 3 за декорација) 200 г кашкавал Кисели краставички,...