Овој чај за слабеење особено на стомакот се приготвува од само три состојки и предизвика глобално лудило, бидејќи откако го објави една девојка на Интернет, сите други кои го пробаа имаа позитивни искуства.

Потребни состојки:

-зелен чај
-цимет
-ловоров лист

Постапка:

Сварете 800 мл вода, па тргнете од оган. Додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете 15 минути да отстои.

Употреба:

Првата шолја од овој чај треба да се испие наутро на празен стомак.

Втората шолја може да се испие веднаш после појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Првите резултати се видливи за само седум дена, а оние кои го пробале овој чај велат дека после првата седмица изгубиле во просек по 8 см во половината.