СИРУП ЗА ЦИРКУЛАЦИЈА, резултати за 14 дена

loading...

Ако нозете постојано ви се студени и постојано ви е ладно, мора нешто да преземете за да ја зголемите циркулацијата. Ако имате слаба циркулација, тоа значи дека ткивото е слабо исхрането…

Со текот на годините крвните садови слабеат, ја губат својата еластичнот и така циркулацијата станува се’ послаба и послаба, па доколку и послабо се движите и не сте физички активни, со тоа процесот само се забрзува.

Потребни состојки:

50 г цвет од невен

loading...

100 г жолт кантарион

100 г ива трева

100 г коприва

1 литар силна домашна ракија, лозова или водка

Постапка:

Сите состојки (свежи или суви) исечкајте ги, наполнете една поголема стаклена тегла или шише и прелијте со литар ракија.

Треба да отстои 21 ден со повремено протресување, а потоа процедете во стаклено шише.

Употреба: двапати дневно, наутро и навечер, по една супена лажица од сирупот.

Подобрување ќе почувствувате веќе за две седмици

loading...