Дали сте од оние луѓе кои имаат послаб имунитет и често се разболуваат?

Ако лесно им подлегнувате на инфекциите, време е нешто да преземете. Честото консумирање на лекови ве исцрпува и ви го троши буџетот, а што е полошо, влезени сте во магичен круг од кој не можете да излезете.

Само со изградба на силен имунолошки систем ќе успеете да се заштитите од чести настинки, бактериски и вирусни инфекции…

Но не грижете се, во вашиот дом ги имате потребните состојки со кои може да се одбегнат и спречат бројни болести, а со тоа вашиот имунитет ќе стане посилен од порано.

СЕКОЕ УТРО на празен стомак консумирајте:

2 чаши зовриена вода помешано со

2 лажички мелен црн пипер

Правете го ова еден месец, секојдневно, а еве зошто:

1.Го подига имунитетот

Мешавината од топла вода и црн пипер во прав може да го зајакне вашиот имунитет во голема мера, а со тоа вие ќе бидете поздрави.

2.Спречува дехидратација

Пиењето топла вода со црн пипер секојдневно може да ги одржува вашите клетки хидрирани и да се спречи дехидрација, умор, сува кожа, итн.

3. Ја подобрува издржливоста и дава енергија

Ќе забележите дека овој здрав пијалак ќе направи да се чувствувате повеќе енергично, метаболизмот ќе ви се забрза и подобри, а вашиот систем ќе биде активен и силен.

4.Ја подобрува текстурата на кожата

Мешавината на топла вода и црн пипер во прав може да ве ослободи од нечистотии и да ги исчисти порите на кожата од внатре, да го намали производството на себум, а со тоа да го одржи вашиот тен светол и здрав!

5.Природна детоксикација

Оваа здрава напивка делува како природен детоксификатор преку елиминирање на нечистотии и токсини од вашето тело, на тој начин помагајќи да се одржи оптимална здравствена состојба која е потребна за вашата целокупна благосостојба.