Овој чај ја одложува менопаузата, ги олеснува тегобите кога ќе настапи овој период, го чисти организмот од штетни материи и го подобрува расположението…

Рецептот беше објавен и емитуван на руската телевизија во емисијата за природно лечење според Малахов.

Потребни состојки:

2 лажици сува вероника

2 лажици цвет од невен

2 лажици нане.

Постапка:

Состојките ставете ги во поголема тегла и прелијте со еден литар зовриена вода. Поклопете ја теглата и оставете да отстои поклопено 15 минути.

Овој чај се пие трипати дневно, 5 минути пред јадење.