ПОСНО: Шарен бурек со зеленчук

Потребни состојки:

500 г тенки кори

200 г печурки

100 г морков

400 г компир

150 г кромид

100 мл масло

200 мл вода

2 лажички сол

Малку црн пипер

200 мл кечап

За премачкување:

100 мл вода

50 мл масло

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаРецептот кој го кријат пекарите: совршено меко тесто идеално за сите печива
Следна статијаПИЈАНА ЦРНКИЊА: кремаст и вкусен колач од евтини состојки – се мери на чаша