Памук кифлички кои во замрзнувач може да стојат и до месец ипол

Потребни состојки:

1 кг брашно

½ топло млеко

2 суви квасци

200 мл масло

4 жолчки + 1 жолчка

2 лажици шеќер

1 лажица сол

Масло и семки одозгора

Постапката за приготвување погледнете ја во видеото:

Видео:

Претходна статијаПосле ова митесерите сами испаѓаат од лицето
Следна статијаДомашен ајвар без конзерванси на старински начин