Сон на секоја жена е тенка и витка фигура. За среќа постојат неколку трикови со кои можете да се ослободите од вишокот килограми, на природен начин.

Станува збор за напиток кој се приготвува многу лесно а се состои од неколку состојки кои веќе ги имате во кујната.

Циметот има моќ да го намали лошиот холестерол, ја подобрува циркулацијата и протокот на крв, го помага варењето и метаболизмот, а на тој начин овозможува побрзо сосгорување на мастите.

Потребни состојки:

-цимет

-вода

-мед

-лимон

Постапка:

Ставете 2 лажици цимет во чаша врела вода. Оставете 15 минути. Кога водата ќе излади додадете 2 лажички мед и добро промешајте.

Напитокот пијте го пред спиење, секојдневно. Исто така, можете да додадете исцеден сок од еден лимон за да го подобрите вкусот и дејството.