– Ги убива паразитите и бактериите во телото

Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од секакви видови на болести и епидемии.

Тоникот е всушност антибиотик што ги убива грам-позитивни и грам-негативни бактерии.

Исто така, има моќна антивирусна и антигливична формула, ја зголемува циркулацијата на крвта во телото, исто така ја зголемува и циркулацијата на лимфниот проток во сите делови на телото. Ова е одличен лек за кандида.

Овој тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од многу вирусни, бактериски, габични и паразитски болести! Неговата сила, никако не треба да се потценува.

Тајната е моќна комбинација на високо квалитетни природни и свежи состојки!

Забелешка:

Можете да носите ракавици за време на подготовката, особено при ракување со лутите пиперки.

Бидете внимателни, нејзиниот мирис е многу силен, а тоа може да ги стимулира вашите синуси веднаш.

Потребни состојки:

*700мл свеж јаболков оцет (секогаш користете органски)

*¼ чаша ситно сецкан лук

*¼ чаша ситно сецкан кромид

*2 свежи лути пиперки

*Рендан ѓумбир ¼ чаша

*2 лажици рендан рен

*2 лажици куркума во прав и 2 парчиња од куркума корен​

Начин на приготвување:

Промешајте ги сите состојки во сад, освен оцедот. Потоа префрлете ја смесата во тегла.Најдобро е 2/3 теглата да се состои од сувите состојки, а остатокот пополнете го со оцет.​

Затворете цврсто и протресете.Чувајте го садот на ладно, суво место 2 недели.

Протресувајте по неколку пати на ден, и по 14 дена, преку газа ја прецедувате течноста.

Тоникот не треба да го чуваате во фрижидер, тoј и без тоа ќе трае долго време.

Екстра совет:

Можете да го користите во кујната – помеѓајте го со малку маслиново масло и го користете го како салата или пак како гарнир

Дозирање:

Не го разблажувајте со вода, тоа ќе го намали ефектот. Земајте по 1 лажица секој ден за зајакнување на вашиот имунолошки систем, доколку сакате даја зголемите дозата треба да имате на ум дека дневниот максимум 1 мала чаша.​

Ако се борите против сериозна болест или инфекција, земајте по 1 лажица тоник 5-6 пати на ден.​

Овој тоник е безбеден за бремените жени и децата, бидејќи состојките се целосно природни и не содржи никакви токсини.