Комбинацијата од овие две состојки го забрзува метаболизмот помага при елиминирање на вишокот килограми.

Напиток кој согорува стотици калории додека вие седите и читате книга? О да, навистина е возможно ако знаете како да ги искористите лековитите својства на циметот и медот.
Комбинацијата на овие две состојки го забрзуваат метаболизмот и помагаат при елиминација на вишокот килограми.

За приготвување е потребно:

2 лажици мед

1 лажица цимет

250 мл вода

Препорачаните количини може да се менуваат, но важно е секогаш да го користите овој однос на намирниците 2:1, две мерки мед и една цимет. Подгответе онолку напитоци колку што сметате дека ви е потребно.

Постапка:

За почеток, потребно е да зовриете вода која ќе ја прелиете преку циметот и поклопете, а потоа почекате да излади. Медот додадете го кога напитокот ќе биде изладен и имајте на ум дека тој никогаш не се става во врела вода. Половина од напитокот треба да се испие пред спиење, а втората половина пред оброк. И тоа е се’!

Имајте на ум дека напитокот делува само на празен желудник.