Фото и рецепт: Милица Михајловиќ

Потребни состојки:

11 солени палачинки

4 кисели краставички

250 г шунка

100 г димена сланина

300 г кашкавал

6 лажици кисела павлака

4-5 лажици кечап

Оригано

Постапката погледнете ја во видеото:

Видео: