Направете декоративни чоколадни гнезда за Велигден

Потребни состојки:

-Оризови нудли

-Чоколадо за готвење

-Бонбони во облик на јајце

-Путер

Погледнете го видеото:

Претходна статијаИм го даваме и на децата а може да биде една од најотровните намирници
Следна статијаДве несакани нуспојави од водата со лимон