Највкусната и најубавата торта во светот – без печење, со пишкоти, млеко и крем од чоколадо

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – најубавата торта во светот без печење.

Тортата се приготвува брзо и едноставно: се редат пишкоти натопени во млеко и се вари крем слично на пудинг, но се преиготвува од посебни состојки кои му даваат извонреден вкус.

Потребни состојки:

300 г бисквити за тирамису (пишкоти)
250 мл ладно млеко

За фил:

2 јајца
500 мл ладно млеко
5 супени лажици шеќер
3 супени лажици шеќер во прав
8 г ванилин шеќер (1 кесичка)
5 супени лажици брашно
100 г чоколадо
200 г путер
60 г шлаг крем со вкус на чоколадо

за декорација:

200 мл слатка павлака (хопла)
1 супена лажица нутела или какао
чоколадо

Постапка:

Калап со димензии 25 см обложете го со проѕирна фолија, па наредете еден слој пишкоти, претходно кратко натопувани во ладно млеко. Наредете и еден ред на обрачот (покрај ѕидот).

Во тенџере изматете со маталка две јајца, еден ванилин шеќер и пет лажици шеќер, па додадете половина литар ладно млеко и изедначете. Во смесата додадете и пет лажици брашно, па убаво промешајте да нема грутчиња.

Загревајте на оган со постојано мешање додека смесата да згусне. Исклучете го огнот и додадете 100 г кршено чоколадо. Промешјате додека тоа да се растопи и соедини во кремот. Префрлете го во друг сад и додадете 60 г шлаг крем во прав со вкус на чоколадо, 3 лажици шеќер во прав и 200 г путер исечкан на коцки и омекнат на собна температура.

Овојпат изматете со миксер додека да добиете убава нежна структура на кремот со добро изедначени состојки. Вака приготвениот крем излејте го врз наредените пишкоти, а одозгора затворете го колачот со уште еден слој пишкоти, исто така натопувани во млеко.

Колачот оставете го да се излади во фрижидер преку цела ноќ, а следниот ден декорирајте го: 200 мл слатка павлака изматете ја пенасто во шлаг. Додадете една лажица нутела за вкус и измешајте. Колачот превртете го, отстранете ја фолијата и премачкајте го со изматениот шлаг. Одозгора наросете рендано чоколадо. Деталите од постапката можете да ги погледнете во видеото ОВДЕ.

Претходна статијаШто треба да направите за полесниот облик на koвид да не премине во тежок – три работи се најважни
Следна статијаПрелиен старински колач – раванија – едноставно, брзо и многу евтино (рецепт со видео презентација)