Најдобриот тоник ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА…ја лекува и го забрзува растот, а се подготвува со каранфилче. Еве за што сѐ е добра ВОДАТА ОД КАРАНФИЛЧЕ:

-природен лек за инфекција на грлото
-го отстранува лошиот здив
-го забрзува метаболизмот и помага при слабеење
-ги зајакнува непцата
-одличен диуретик
-го намалува стресот и анксиозноста
-ја зајакнува косата и го намалува опаѓањето на косата

За подготвка на основен тоник со каранфилче ќе ви бидат потребни:

25-30 каранфилчиња
топла вода
тегла од 850 мл

Залијте ги каранфилчињата со топла вода, затворете ја теглата и оставете да отстои преку ноќ. Се користи следниот ден

АПЛИКАЦИЈА: Се нанесува на косата и се масира во скалпот. Ќе забележите огромна разлика за краток период. Можете да го користите тоникот без ограничување, до постигнување на посакуваните резултати.

ТОНИК ОД 3 СОСТОЈКИ, против опаѓање и брз раст на косата

1 свеж корен од ѓумбир (изл
2 супени лажици каранфилче
2 супени лажици сув рузмарин
1 литар вода
10-20 капки есенцијално масло од нане – се додава во готовиот тоник.

Во зовриена вода сипете ги сите состојки и варете 10 минути. Потоа оставете да преноќи поклопено и следниот ден процедете и складирајте во тегла. Чувајте во фрижидер. Рок на употреба: една недела.

Тоникот се складира во шише со распрскувач, а за засилување на ефектот во него додајте и 10-тина кашки есенцијално масло од нане/мента.

АПЛИКАЦИЈА: Се нанесува само на скалпот со нежна масажа. Постапката погледнете ја ОВДЕ.