Домашен колач за дијабетичари

Потребни состојки:

1 шолја овесни снегулки

1 шолја ржано брашно

1 шолја кисело млеко

1 шолја мелени ореви

100 г кокосово брашно

1 лажица интегрален (кафеав шеќер)

1 шолја мелени бадеми

4 лажици маслиново масло

2 јајца

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаОрасници кои се прават од само 4 состојки – многу едноставно, многу вкусно
Следна статијаБлагодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам хемороиди – рецепт за напиток