Чоколадни лешник-крем коцки кои се топат во уста – вкус за вистинско уживање

Колачот едоставно се приготвува, не е комплицаран, но она што го издвојува од другите и го прави посебен, е изборот на состојките.

Бисквитот има интересен и привлечен вкус на лешник, а кремот е чоколаден и се приготвува со помош на готов пудинг на кој му се засилува вкусот со силно црно кафе.

Потребни состојки:

Loading...

3 јајца
150 г шеќер
50 мл масло
100 мл млеко
100 г чоколадо
70 г брашно
1 прашок за печиво
100 г мелени лешници

Крем:

400 мл млеко
1 пудинг од чоколадо
60 г шеќер
100 г чоколадо
50 мл силно црно кафе
250 г путер/маргарин

Глазура:

20 г путер
100 г чоколадо

Постапка:

Јајцата и шеќерот пенасто изматете ги со миксер, додадете масло, млеко, топено чоколадо, брашно помешано со прашок за печиво и лешници. Сето добро измешајте го а потоа смесата излијте ја во намастена и набрашнета тепсија (22х36см) и печете во рерна загреана на 180°C 35-40 минути.

Прашокот за пудинг помешајте го со 2-4 лажици шеќер. Од 400 мл ладно млеко одземете 6 лажици и добро промешајте ги со смесата од пудинг и шеќер. Остатокот од млекото сварете го, тргнете го од оган и додадете го разматениот прашок за пудинг, па мешајќи гответе уште 1-2 минути.

Во топлиот пудинг измешајте го растопеното чоколадо и црно кафе. Излејте го во подлабок сад, покријте го со проѕирна фолија и оставете целосно да се олади. Путерот пенасто изматете го и додадете го во изладениот пудинг.

Сето добро промешајте го и распоредете го врз изладениот бисквит. За глазура, растопете го путерот, тргнете го од оган, измешајте го искршеното чоколадо и мешајте додека не добиете мазна структура. Колачот добро изладете го, а потоа прелијте го со чоколадната глазура.

Coolinarika.com

Loading...