Неверојатно брзо ги топи мастите на стомакот!

Потребни состојки:

1 супена лажица зелен чај во прав
1 стапче цимет
3 ловоров лист
800 мл вода

Постапка:

Ставете на оган да зоврие 800 мл вода, па откако ќе зоврие тргнете ја водата од оган, почекајте околу 2-3 минути, па додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и една рамна супена лажица зелен чај во прав. Поклопете и оставете 15 минути да отстои, а потоа процедете.

Примена:

Првата шолја од овој чај испијте ја наутро на празен стомак.

Втората шолја може да ја испете веднаш после појадокот, а третата непосредно пред спиење.

Првите резултати се видливи веднаш, за смо седум дена, а тие кои го пробале овој чај велат дека после тоа се губи околу 8 см во обемот на стомакот!