Брзи погачиња, готови се за 20 минути: Меко печиво со сирење

Потребни состојки:

500 г свежо кравјо сирење

250 г путер

400 г меко брашно

½ прашок за печиво

2-3 мали лажички сол

1 јајце за премачкување

Сусам за наросување

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаСамо 5 часа откако го испила напитокот од ѓумбир – се случило нешто сосем неочекувано
Следна статијаЕдноставна пита со совршен вкус…Штом го добив рецептот веднаш се најде на мојата трпеза