Бидете спремни за летото што доаѓа – ослабете со молневита брзина

Со помош на овој рецепт ќе го намалите обемот на половината и ќе се ослободите од вишокот вода во организмот.

Потребни состојки:

125 г свеж рен

4 лимони (непрскани или соодветно истретирани)

3 лажици мед

2 лажици цимет

2 см корен ѓумбир

Постапка:

Во блендер измиксајте ги ренот и ѓумбирот. Додадете им сечкан лимон во кругчиња (неизлупен) и промиксајте уште 2-3 минути.

Додадете 3 лажици мед и продолжете со мешање додека сето добро да се измикса.

Сирупот складирајте го во стаклена тегла која ќе ја чувате во фрижидер.

Јадете по 1 супена лажица двапати дневно пред оброк или пред вежбање.

Консумирајте три седмици па направете пауза неколку дена.

Претходна статијаДали знаете каков мирис треба да има здравата вагина
Следна статијаДали сте ја пробале Медицинската диета? Освен што го топи салото, овој режим на исхрана е совршен за срцеви болни