Бидете сити и слабејте – овој напиток го елиминира салото од стомакот за 7 дена

Потребни состојки:

1 банана

1 портокал

½ шолја јогурт со ниска масленост

1 лажица кокосово масло

Прстофат ѓумбир

2 лажици ленено семе

2 лажици сурутка во прав

Постапка:

Сите состојки измешајте ги во блендер.
Напитокот се пие на гладно.

Уживајте во вкусниот напиток еднаш дневно, и ќе ги забележите резултатите веќе за седум дена.

Претходна статијаЕве како со глицерин да ги смирите грчевите во нозете
Следна статијаШто ќе ви се случи ако секој ден пиете пиво?