БАКЛАВА РОЛНИЧКИ

Потребни состојки:

6 тенки кори

300-400 г мелени ореви

4 лажици шеќер

4 лажици гриз

2 ванилин шеќер

1-2 исцедени лимони –сок

За прелив:

600 мл вода

500 г шеќер

Постапката погледнете ја во видеото:

Претходна статијаЛажичка мед на ден: го јакне срцето, намалува холестерол, ги топи вишокот килограми…
Следна статијаЖени што имаат проблем со плодноста поради Ендометриоза треба да користат ОВА