Потребни состојки:

400 г мелени бисквити

250 г путер/маргарин

1 ванилин шеќер

100 г чоколадо

200 мл вода

150 г кокосово брашно

За подлога:

1/2 лист обланда

За глазура:

100 г чоколадо

80 г путер/маргарин

3 лажици масло

За декорација:

30 г бело чоколадо

Деталите погледнете ги во видеото: