Ананас торта НЕ СЕ ПЕЧЕ, брзо, убаво и вкусно

Потребни состојки:

1 пакување пишкоти 200 г

1 АБЦ сирење 200 г

100 г шеќер во прав

1 кесичка желатин

1 кесичка прелив за торти

1 конзерва ананас 580 г

1 слатка павлака 500 мл

Постапката погледнете ја во видеото:

Претходна статијаКорисно: што се случува во организмот ако секој ден пиете чаша солена вода?
Следна статијаОва е вистинскиот начин за одгледување на лукот: ќе имате најголем принос досега!