Дома Тагови здрав живот

Таг: здрав живот

Револуционерна диета 5:2: План кој може да ви го промени животот

Многу антички народни лекови се покажале како многу ефикасни, а постот е меѓу методите со најсилен ефект за обновување на матичните клетки. Истражувањата покажуваат...

Д-р Солаковиќ: Ми доаѓаат три дена пред да им дојде крајот...

Доктор Солаковиќ во обид да ги разбие сите табуа за здравиот живот, даде одлични совети кои вреди секој да ги прочита. Доктор Емир Солаковиќ е...

Правете по 100 клекнувања ако сакате да живеете 100 години –...

Најдобриот одмор е промена на активностите - за да одморите од една задача, започнете со вршење на некоја друга, вели д-р Углов. Системот од секојдневни...

Лековити рецепти од човек кој доживеа 114 години –тајната на долговечноста...

Човекот кој доживеа 114 години постојано и несебично ги делеше своите совети за начин на живеење, а особено на исхраната. Според него тајната на...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести,...

“Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со...

Ослабел 100 кг без гладување и вежбање – дознајте го методот...

Во 2001 година Џон Габриел тежел неверојатни 181 килограм и не знаел како да се избори со својата дебелина. Се обидувал со разни диети,...

Овој еликсир го продолжува животот! Пробајте го уште денес!

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Помалку масти, а повеќе смеа

Македонците, иако сѐ повеќе се интересираат за здравјето и работат на себе за да се одржуваат во добра форма, сепак се далеку од Европејците,...