Дома Тагови затнат нос

Таг: затнат нос

ОДЗАТНУВАЊЕ НА НОС ЗА 1 МИНУТА: Совет и рецепт од доктор...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем, особено кога времето се менува и во периоди на настинки и грип....

Исфрлете ја слузта од белите дробови и веднаш подобрете го имунитетот

Белите дробови се еден од најважните оpгани во телото, бидејќи се задолжени за правилна инxалација и снабдување со кислород, како и исфрлање на јаглеродниот...

Еве како да го решите проблемот со синусите за 1 минута:...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем… Чувствувате болка и притисок во пределот на челото, очите и носот и...

Рецептот од кој сите се задоволни: природен лек за одзатнување на...

Затнатиот нос и течењето на носот се многу чести појави за време на сегашните временски промени од топло кон ладно и обратно, а главните...

Најприродниот лек за затнат нос по препорака на лекар, а можат...

Капките за нос сигурно се еден од најефикасните и најбрзите начини за да го одзатнете носот и продишете со полни бели дробови. Меѓутоа, постои...

Ако носот ви е постојано затнат, телото се обидува нешто да...

Во повеќето случаи виновникот за затнат нос е некоја минлива настинка, но симптомите како проблеми со дишењето, кивање, изгубен осет за мирис и вкус,...

Многу ефикасен рецепт кој за неколку минути може да ги ослободи...

Синуситис е инфекција или воспаление на синусите, џебови исполнети со воздух во коските на лицето. Зимскиот период носи студено и влажно време кое во...

За еден ден одзатнете го носот со овој едноставен лек

-Едноставен лек за затнат нос при настинки- Настинката е најчестата инфекција кај сите возрасни групи, а затнатиот нос е најчестиот иритирачки симптом. Поради тоа не можете...

За затнати синуси и затнат нос – за 2 дена ќе...

-Кога синусниот канал е забетониран и не можете да дишете, оваа смеса за инхалирање ќе го пробие за 2-3 дена. Понекогаш синусите толку можат да...

Ослободете се од восплените синуси: Домашен напиток кој го одзатнува носот...

Синузитисот е една од полошите инфекции кои задаваат поголеми проблеми: главоболки, течење на носот и фацијална болка.  Симптомите може да траат 10 дена или 8...