Дома Тагови запек

Таг: запек

Цревата можете да ги научите секој ден да се празнат во...

Многумина од докторите советуваат дека целокупното здравје на организмот зависи од правилната работа на цревата. За ова се напишани бројни книги и статии. Цревата може...

Дали знаевте дека на телото постои копче за празнење на цревата?...

Веројатно секој од нас барем еднаш во животот доживеал непријатна епизода со дигестијата: Опстипација, дијареа или подуеност. Од запек или опстипација патат милиони луѓе,...

Лек за вишок килограми: Овој чај го топи салото, лекува тешки...

Оревите се познати по своите лековити својства, навистина се единствени поради самиот факт дека од нив може да се искористи и лушпата и плодот...

ЧУДОТВОРНИОТ СУСАМ: лек против тромбови, хемороиди, изгореници

Маслото од сусам претставува добра превенција против создавање на тромбови, но и против нередовна столица и опстипација. Се препорачува и за отстранување на цревни...

Колач за запек: цревата проработуваат и полесно се празнат

Потребни состојки: 100 г мелени ореви 80 г овесно брашно 50 г овесни снегулки 30 г суво грозје (суви сливи, суви смокви, урми) 4 јајца 2 белки 1 прашок за печиво 1...

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...

ЛЕКУВАЊЕ СО ВОДА: Популарен Јапонски метод – пиење вода на гладно,...

Во Јапонија денес е многу популарно пиењето вода на гладен стомак, веднаш по будење. Полека, овој тренд се шири насекаде по светот, па дојде...