Дома Тагови залиена пита

Таг: залиена пита

РУЧЕК ДОДЕКА ТРЕПНЕШ Е ГОТОВ: Евтин рецепт од само неколку состојки

Ова е еден вид на пита со готови кори, но многу е заситно и вкусно, па се приготвува како главно јадење или како прилог...

Свиткајте празни кифли, па залијте ги: едноставна, брза и сочна пита...

Поздрав драги пријатели, се надевам дека сите сте добро. Денес со вас сакам да споделам еден одличен рецепт, чиј резултат верувам дека ќе ве...

ПРЕЛИЕНА ПИТА СО СИРЕЊЕ ОД ГОТОВИ КОРИ: Совршено сочна и мека,...

Пробајте го овој едноставен рецепт за прелиена пита со сирење од готови кори, ќе се изненадите од леснотијата со која се приготвува, а притоа...

Само на овој начин се прави пита со готови кори –...

Ова е најдобриот начин да се приготви крцкава пита од готови кори – со овој прелив питата се топи во уста. Рецепт и видео...

ЗАЛИЕНА ПИТА: Крцкава, а сочна – брза, а толку вкусна

Пита на поинаков начин – многу брза, крцкава и сочна, со богат вкус, залиена со превкусен прелив. Ова е најдобриот начин да се приготви...