Дома Тагови вкусно јадење

Таг: вкусно јадење

„Не сме јаделе повкусен ручек досега, сите побаравме репете“ – Вкусно...

„Бевме на гости кога за првпат го пробавме ова јадење. Толку многу ни се допадна, што сите побаравме уште по една порција. Кога ја...

ВКУСНИ ВЕГЕ-ЌОФТИЊА ОД ЗЕЛКА: Кога еднаш ќе го пробате ова јадење,...

Неверојатно вкусно јадење кое секој мора да го проба. Може да додавате или одземате зачини и состојки по свој вкус, но зелката и кромидот...

МНОГУ ВКУСНО ЈАДЕЊЕ СО ЗЕЛКА И МЕЛЕНО МЕСО: Брз ручек –...

Ова е едно многу вкусно јадење кое обично се приготвува со кисела зелка и многумина го нарекуваат „р астурена“ сарма. Меѓутоа, ова јадење се...

РЕЦЕПТ ЗА КОМПИР СО МЕСО: Вакво нешто не сте јаделе досега,...

Ова е вкус што гарантирано ќе ве освои при првиот залак. Комбинацијата од месо и компири е најпопуларна не само кај Македонците, туку и...

Одлични 4 рецепти за “гнезда” од мелено месо – брзи, а...

I РЕЦЕПТ - Специјалитет со мелено месо и пире од компир – превкусно е! Ова јадење се приготвува брзо, а сите го сакаат. Може...

Ова јадење еднаш го јадев во Сараево и оттогаш го приготвувам...

Јадењето е превкусно зошто се мешаат различни вкусови и се добива неодолив „шмек“, па после не знаете за доста... : - ) Потребни состојки: 500 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"