Дома Тагови вкусна и сочна пита со месо

Таг: вкусна и сочна пита со месо

Брза, вкусна и крцкава пита како што ја правеше баба, спас...

Многу лесно се подготвува, месото се пропржува, и после се редат корите, се премачкува и се става на печење. Оваа пита ја правам со години,...

НАЈСОЧНАТА ПИТА СО МЕСО И ГОТОВИ КОРИ, брза, вкусна и крцкава...

НАЈСОЧНАТА ПИТА СО МЕСО И ГОТОВИ КОРИ, брза, вкусна и крцкава како од пекарница. Рецепт на Рада од каналот „Радине Послатице“. Многу лесно се...

Оваа пита ќе ја изедете со голем апетит и сите ќе...

Се прави многу едноставно, со готови кори за пита. Потребни состојки: 500 г кори за пита, околу 10 листови за фил: 500 г мелено јунешко 2 главици кромид 1 рака...